AKTUALNOŚCI - Dom Dziecka w Nowej Grobli

Idź do spisu treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI

 28.05.2016
"
Jeździmy dla Domu Dziecka w Nowej Grobli"
          
Dwustu rowerzystów z różnych zakątków Podkarpacia wyruszyło w sobotni (28.05) poranek w 65-kilometrową trasę II Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego szlakiem Green Velo po Roztoczu Lubaczowskim. Rajd został zorganizowany w ramach wydarzeń „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju” oraz włączony do akcji „Rower Pomaga”, organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA ze wskazaniem celu szczegółowego „Jeździmy dla Domu Dziecka w Nowej Grobli”.

PS.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników rajdu! Szczególne podziękowania dla pomysłodawców rajdu P. Bogdana Skibińskiego Naczelnika Wydziału Leśnictwa, Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz P. Marty Zabrońskiej Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lubaczowie. Dziękujemy :)

GALERIA


Turniej Orlika

          21 czerwca reprezentacja naszego domu wzięła udział w turnieju Orlika organizowanym na obiekcie w Oleszycach. Rywalizowaliśmy w rozgrywkach w piłkę nożna i siatkową. Niestety, mimo szczerych chęci i zaangażowania wszystkich zawodników w grę, zajęliśmy zaszczytne ósme miejsce. Jednak nie zrażamy się tym małym niepowodzeniem i już dziś przygotowujemy formę na przyszły rok.

GALERIA
Dzień Dziecka
            Tak spędziliśmy Dzień Dziecka. Najpierw było kino Helios w Rzeszowie,  a później przenieśliśmy się do Radawy do stadniny koni i parku linowego. Radość dzieci - bezcenna!!!


GALERIA
26.04.2014

MOTOSERCE

 
       Stało się już tradycją, ze wychowankowie Domu Dziecka w Nowej Grobli uczestniczą w akcji motocyklistów MOTOSERCE. W tym roku działania prowadzone w ramach szóstej edycji odbywały się pod hasłem „Motocykliści dzieciom”. Przygotowano szereg atrakcji dla honorowych krwiodawców jak również dla najmłodszych, którzy wspierali motocyklistów swoją obecnością. Nasze dzieciaki jak zwykle z chęcią przyjęły zaproszenie zaprzyjaźnionych z placówką kierowców jednośladów i miło spędziły sobotnie popołudnie (26.04.2014) w towarzystwie motocyklistów i ich wspaniałych maszyn. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich motocyklistów, którzy zawsze pamiętają o naszych dzieciakach.
15.04.2014
Centrum Handlu "Korczowa Dolina"

      Dzięki zaproszeniu otrzymanemu od Centrum Handlu "Korczowa Dolina" dzieci z naszego domu miło spędziły piątkowe popołudnie w towarzystwie Zajączka Wielkanocnego. Prócz malowania twarzy i wspólnego robienia ozdób wielkanocnych był konkurs przeciągania liny, cieszący się dużym powodzeniem zarówno wśród młodszych i starszych dzieci. Po licznych atrakcjach i smacznym posiłku wychowankowie zadowoleni i obdarowani wielkanocnymi upominkami wrócili do Nowej Grobli. Organizatorom serdecznie Dziękujemy i życzymy Wesołego Alleluja.

Galeria zdjęćWiosna na boisku

          Dzięki Swiss Contribution nasi wychowankowie czynnie spędzają wolny czas poznając arkana gry w tenisa ziemnego. Grają starsi i młodsi pod czujnym okiem wychowawców.
Galeria
Turniej piłki halowej w Nowej Dębie
   

           Dnia 27 lutego, chłopcy (po raz pierwszy w historii naszej placówki) wzięli udział w turnieju piłki halowej w Nowej Dębie na obiekcie Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie. Turniej zorganizowany został przez Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu oraz przez Dom Dziecka Stowarzyszenia POW w Tarnobrzegu pod nazwą II Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych.
Na wyjazd na turniej, nasza placówka zdecydowała się na krótko przed ostatecznym terminem zgłoszeń. Po krótkim przygotowaniu z wiarą odniesienia sukcesu udaliśmy się wynajętym busem na turniej. Po szybkim losowaniu, wyszliśmy pełni optymizmu aby zdobyć pierwsze punkty w grupie. Rzeczywistość okazała się jednak inna (w ostatnim meczu nawet brutalna). Naszym przeciwnikiem była placówka z Sanoka z którą tylko w pierwszej połowie nawiązaliśmy równorzędną walkę i po remisie 1:1 w pierwszej połowie ostateczne przegraliśmy 3:1. Kolejny mecz stoczyliśmy z równorzędnym przeciwnikiem z Łoniowa, lecz po zaciętym pojedynku przegraliśmy w ostatnich minutach meczu 2:1. Ostatni mecz w grupie z późniejszym zwycięzcą turnieju, obnażył wszystkie nasze braki i słabe przygotowanie do turnieju. Po krótkiej „zabawie”, drużyna z Radoczy zaaplikowała naszej drużynie 8 bramek nie tracąc nawet jednej. Wynik ten zamknął nam drogę do wyjścia z grupy i walkę o lepsze miejsca. Ostateczne turniej zakończyliśmy na siódmym miejscu z bilansem bramek 2 – 13. Turniej zakończył się jednak dla nas miłym akcentem. W ostatnim meczu gdzie reprezentacja najlepszych graczy z poszczególnych placówek zmierzyła się reprezentacją szkoły w Nowej Dębie, mecz zakończył się zwycięstwem POW, gdzie jedyną bramkę meczu zdobył nasz wychowanek Tomasz. Po rozdaniu pucharów i dyplomów, nasza drużyna została wstępnie zaproszona na turniej, który będzie rozgrywany na boiskach trawiastych w Tarnobrzegu organizowany również przez Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu oraz przez Dom Dziecka Stowarzyszenia POW w Tarnobrzegu. Będzie się to wiązało z pewnym nakładem finansowym i zakupem odpowiedniego sprzętu sportowego, głównie odpowiednie buty na murawę trawiastą. Stąd nasz apel do instytucji i ludzi dobrej woli którym los dzieci z naszej placówki nie jest obojętny, prosimy o wsparcie finansowe, bądź rzeczowe, gdyż sytuacja finansowa naszej placówki nie pozwala na zakup takiej ilości odpowiedniej jakości sprzętu aby spełniał on normy, a głównie oczekiwania naszych wychowanków, które nie są wygórowane i nie odbiegają od oczekiwań innych dzieci.
Skład drużyny: Tomasz , Grzegorz , Sebastian (strzelec 2 bramek), Tobiasz , Łukasz, Oskar, Hubert, Piotr Furdyna (wychowawca).
Konkurs plastyczny

                 W dniu 22.01.2014 troje najmłodszych wychowanków naszej placówki: Dominika, Karolina i Norbert, wzięło udział w "Konkursie plastycznym" organizowanym przez Panią Teresę Leśko, która opiekuje się miejscową świetlicą. Oprócz naszych dzieciaków licznie przybyły również dzieci z Nowej Grobli, Rudy i okolic. Atmosfera była napięta, wszystkie dzieci ze skupieniem rysowały swoje piękne obrazki, aby na koniec imprezy zdobyć cenne nagrody. Komisja konkursowa w składzie: Teresa Leśko, Małgorzata Żurawel i Lucyna Stefanko miała bardzo trudne zadanie przed sobą. Po burzliwych obradach jury jednogłośnie przyznało nagrody wszystkim uczestnikom konkursu. Po zakończeniu "Konkursu plastycznego" oraz rozdaniu nagród był poczęstunek oraz świetna zabawa taneczna, w której wszyscy chętnie wzięli udział. Konkurs został uwieczniony na zdjęciach zrobionych przez naszą wychowankę Krysię, która była głównym fotografem tej imprezy.

GaleriaMikołajki 2013

                 W dniu 07.12.2013 r. (sobota) Kresowe Bractwo Motocyklowe zorganizowało naszym wychowankom wycieczkę do Zamościa. Wśród atrakcji motocykliści przygotowali dla naszych dzieci zwiedzanie zoo – w pięknej, aczkolwiek mroźnej scenerii sympatyczna śnieżynka-przewodniczka opowiedziała nam o zwyczajach i życiu zwierząt w ogrodzie zoologicznym. Mieliśmy okazję, dzięki Mikołajowi, zobaczyć i dotknąć niektórych zwierząt oraz obserwować karmienie rozbrykanych małpek. Pomimo, że orkan „Ksawery” dokuczał nam porywistym wiatrem, atmosfera wśród naszych przyjaciół i dzieci była gorąca. Po udanych odwiedzinach w zoo, trzeba było uzupełnić braki energetyczne. Motocykliści wiedząc co dzieciaki lubią najbardziej i zaprosili nas do McDonalda na superniezdrowe, ale pyszne jedzonko. Następnie udaliśmy się do kina na seans w technologii 3D. Obejrzeliśmy wzruszający film animowany „Kraina Lodu”. Po zakończonej projekcji pożegnaliśmy się z naszymi przyjaciółmi i udaliśmy się w zaśnieżoną drogę powrotną. Kresowemu Bractwu Motocyklowemu serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy do nas.


Galeria zdjęć
Film
19.11.2013
Książki dla dzieci

            W dniu 17.11.2013 (niedziela) Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" przekazało wychowankom Domu Dziecka w Nowej Grobli upominki książkowe za udział w XXII edycji Konkursu Literacko-Plastycznego imienia Błogosławionej Karoliny Kózki dla dzieci i młodzieży. Wśród otrzymanych woluminów znajdują się pięknie wydane albumy o Lubaczowie, lektury szkolne oraz wydawnictwa o tematyce religijnej. Organizatorom serdecznie dziękujemy.    
19.11.2013
Wycieczka do Warszawy

      W dniach 14-17 listopad 2013r. wychowankowie Domu Dziecka w Nowej Grobli przebywali na wycieczce w Warszawie. Wyjazd został zorganizowany i sponsorowany przez Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Dzięki hojności studentów dzieci mogły zobaczyć najpiękniejsze i najciekawsze miejsca, obiekty oraz muzea naszej stolicy. Odwiedziły m.in. Centrum Nauki "Kopernik", Muzeum Wojska Polskiego, Pałac Preyzdencki, Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto i wiele innych ,  niemniej interesujcych miejsc. Razem z wychowankami stolicę zwiedzali wychowawcy: Justyna Mytko, Katarzyna Szpatuśko i Monika Antonik oraz przedstawiciele Samorządu Studenckiego pod kierownictwem Bartłomieja Sicińskiego. Studenci zapewnili wychowankom moc atrakcji, chętnie uczestniczyli we wspólnych zabawach oraz nie szczędzili czasu i checi na rozmowy z dziećmi. Dla naszych wychowanków jest to niezapomniana przygoda, którą zapamiętają na długi czas.

Galerie zdjęć: link 1, link 2

9.11.2013
Uroczyste otwarcie kompleksu sportowego

    Profesjonalne, ogrodzone i oświetlone boisko do piłki nożnej oraz drugie, wielofunkcyjne, do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego mają teraz do dyspozycji podopieczni Domu Dziecka w Nowej Grobli i wszyscy mieszkańcy miejscowości. Kompleks, który najbardziej cieszy małych mieszkańców Domu, udało się wybudować dzięki funduszom ze Szwajcarskiego Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi Unii Europejskiej „Swiss Contribution”. Obiekt  uroczyście otwarto i poświęcono 5 listopada, w obecności przedstawicieli województwa podkarpackiego, włodarzy powiatu lubaczowskiego oraz wychowanków placówki.

    Boiska poświęcił ks. Michał Grela, a wstęgę- wspólnie z wychowankami placówki- przecięli m.in. Dariusz Tracz- Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej UW w Rzeszowie, Józef Michalik- starosta lubaczowski i Renata Bobrek- dyrektor Domu Dziecka w Nowej Grobli.
Inwestycja, warta ponad 650 tys. zł, powstała ramach projektu „Boisko sportowe dla Domu Dziecka w Nowej Grobli szansą na lepsze jutro jego wychowanków”. Dofinansowanie z Programu Szwajcarskiego wyniosło ponad 550 tys. zł, a wkład własny powiatu 98 tys. zł. Na utwardzonym i oświetlonym placu przy Domu Dziecka powstało boisko trawiaste do piłki nożnej o wymiarach 30,50 m x 60,51 m oraz boisko wielofunkcyjne do koszykówki, piłki siatkowej oraz tenisa ziemnego, z nawierzchnią syntetyczną o wymiarach 19,60 m x 32,60 m. To wielka sprawa dla mieszkańców Domu Dziecka, bo do tej pory do dyspozycji mieli jedynie podwórko i amatorskie boisko, z prowizorycznymi bramkami i kiepską nawierzchnią, z którego mimo wszystko chętnie korzystali. Teraz będą mogli rozgrywać prawdziwe mecze z kolegami ze wsi czy sąsiednich szkół lub po prostu spędzać aktywnie swój wolny czas. Inwestycja ma nie tylko uatrakcyjnić ich pobyt w placówce i zintegrować z mieszkańcami wsi. Ma także pomóc wychowawcom je poznać i odpowiednio im pomóc.

    
Projekt, w ramach którego wybudowano boiska, zakładał także podniesienie kwalifikacji personelu Domu Dziecka. Przez kilka miesięcy wychowawcy uczestniczyli w szkoleniach, w trakcie których zdobywali  kwalifikacje Instruktora Rekreacji Ruchowej z zakresu poszczególnych dyscyplin sportowych, które będą uprawiane na kompleksie. Brali też udział w  warsztatach z zakresu opieki przedmedycznej, udzielanej podopiecznym w wypadku odniesienia urazu. Kadra placówki może też udzielać lekcji instruktażowych, związanych z uprawianymi na boiskach dyscyplinami. Boiska będą bezpłatnie dostępne także dla mieszkańców Nowej Grobli i okolic.


Źródło: Artykuł zaczerpnięto z oficjalnej strony powiatu lubaczowskiego
tutaj
Relacja telewizyjna
Foto relacjaBoisko sportowe dla Domu Dziecka w Nowej Grobli szansą na lepsze jutro jego wychowanków


   W dniu 10 kwietnia 2013r. w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Rzeszowie, przedstawiciele Powiatu Lubaczowskiego oraz Dyrektor ROPSu podpisali umow o dofinansowanie projektu  pn.„Boisko sportowe dla Domu Dziecka w Nowej Grobli szansą na lepsze jutro jego wychowanków” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
   Całkowita wartość projektu wynosi
1 269 414, 00 zł, z czego kwota dofinansowania wynosi 1 079001, 00 zł.
  Rozpoczęcie realizacji projektu przypada na dzień 10.04.2013r., natomiast planowany termin zakończenia to 31.12.2013r.
        Celem projektu jest polepszenie życia mieszkańców placówki opiekuńczo - wychowawczej a także jakości dostarczanych im usług oraz podniesienie kwalifikacji personelu tej instytucji.
        Zadanie obejmuje budowę dla Domu Dziecka w Nowej Grobli  boiska trawiastego do gry  w piłkę nożną oraz boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni syntetycznej do gry w piłkę siatkową i koszykową oraz tenisa ziemnego. Ponadto w ramach projektu zostaną
przeprowadzone szkolenia dla personelu z zakresu instruktora rekreacji ruchowej.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego